В каких случаях не требуется направление врача на КДП, смотрите в нашем ролике!

ГОБМП и ОСМС

Егер науқаста аурудың белгілері алғаш рет пайда болса және ол диспансерлік есепте тұрмаса, ол салалық дәрігер-маманға тікелей кіре алмайды. Қабылдауға жазылмас бұрын, терапевтке бару керек – және бұл емханаға келушілердің жүйкесін тоздыру үшін жасалып жатқан емес.

Симптомдар Сіз қандай да бір дәрігерге шешуге баратын проблемалардың салдары да болмауы мүмкін. Терапевт тексеруден кейін диагноз қойып, қажетті дәрігерге жібереді. Сонымен қатар, терапевт анық көрінбейтін симптомдарды да көре алады – және қандай да бір ауруды бастапқы кезеңнен анықтай алады.

Дәл осыған барлық медициналық мекемелердің қызметі бағытталған – ауру дамып үлгермеген сәтте, оның дамуын болдырмау.
МӘМС шеңберінде емделушілер бекітілген емхана маманының жолдамасы бойынша МӘМС және ТМККК шеңберінде медициналық қызмет көрсетушілердің тізіміне енген клиникаларда тегін тексеруден өтуі мүмкін.

Ал қандай жағдайларда КДК-ға дәрігердің жолдамасы қажет емес, бұл туралы біздің роликтен қараңыз! 🙂 _______________________________________

Если у пациента симптомы заболевания появились впервые, и он не состоит на диспансерном учете, попасть напрямую к узкому врачу-специалисту он не сможет. Прежде чем записаться на прием, нужно посетить терапевта – и делается это не для выматывания нервов посетителям поликлиники.

Симптомы могут оказаться последствиями совсем не тех проблем, которые Вы идете решать к тому или иному врачу. Терапевт после осмотра поставит диагноз и направит к нужному врачу. Кроме того, терапевт может увидеть и те симптомы, которые не проявляются явно – и выявить какое-либо заболевание еще на начальной стадии.

Именно на это направлена деятельность всех медучреждений – предотвратить развитие болезни еще на том моменте, когда она не успела развиться.
В рамках ОСМС пациенты могут по направлению от специалиста поликлиники, к которой прикреплены, бесплатно проходить обследования в клиниках, вошедших в список поставщиков медицинских услуг в рамках ОСМС и ГОБМП.

А в каких случаях не требуется направление врача на КДП, смотрите в нашем ролике! 🙂